17 Kasım 2009 Salı

''Bir Kitap Okudum, Hayatım Değişti''

Orhan Pamuk'un bir kitabı bu sözle başlıyor. Siz de bir kitap okuyup hayatı değişenlerden misiniz? Eğer böyle değişiminiz olduysa lütfen benimle paylaşın.

Benim böyle bir değişimim oldu:... 2007 Temmuzunda henüz rahmetli Barış Akarsu yeni ölmüştü. Neden bilmem ama ben bu olaydan çok etkilendim. Onun ölümünün ardından daha önce aldığım ama okumaya bir türlü cesaret edemediğim bir kitap okudum: Ölüm Sonrası Hayat... İnanın bu kitap beni çok derinden etkiledi. İçinde yazanlardan korktum, çok korktum. Bir gün hepimizin başına gelecek olan ölüm sonrası bizi neler bekliyordu. Bunu açık açık okudum. Şu anda bile size tarif edemediğim duygular geçiyordu içimden. (Bu kitabı herkese şiddetle tavsiye ediyorum)

Daha sonra Yüce Rabbimin de izniyle namaz kılmakla işe başlamadım. Bu Rabbimin imandan sonraki İslamın ilk şartıydı ve ahirette sorguya çekileceğimiz ilk ibadet. Daha sonra orta okul yıllarında öğrenip de unuttuğum Kuran'ı tekrar öğrenmek üzere işe koyuldum. Evde kendi çabalarımla harfleri tutturmayı öğrendim ama bu yetmezdi ben de hemen bir Kuran kursuna yazıldım.

Bu arada bir şeyi atladım: Temmuzun başından 12 eylül gününe kadar namaz kılma ve kuranı öğrenme çabalarım sürerken bu arada bir karar aldım. Rabbimin kadınlara bir diğer emri olan tesettürü de gerçekleştirmeliydim. Bunun için mübarek Ramazan ayını bekledim ve 12 eylül 2007 de yine Allah'ın izniyle tesettüre de girdim. Evet ben ki kapalılığa karşı olan biriydim. Asla kapanmam diyordum. Ama Allahım o kadar büyük ki böyle güzel bir şeyi bana nasip etti. Çok mutlu ve huzurluydum. Yüce Rabbimin bana verdiği bir lütuftu bunlar. Bana hidayeti nasip etmişti. Rabbime binlerce, sonsuzlarca şükürler olsun.
Sevgili Yaşar Alptekin Ağabeyimi dinledikçe onun ne hissettiğini çok çok iyi anlıyorum.
Yüce Rabbim herkese bu hidayeti nasip etsin inşallah..

Günün Ayeti:
Eğer Allah istemiş olsaydı sizi tek bir ümmet yapardı. Lâkin o, dilediğini sapıklıkta bırakır, dilediğini de hidâyete erdirir. Ve siz amellerinizden mesul olacaksınız. (Nahl 16/93)

Günün Hadisi: Birinin hidayetine (imana gelmesine) sebep olan cennete girer (Buhari)
(Rabbim Barış Akarsu'yu da Cennetine kabul etsin inşallah)

1 yorum:

  1. Allahü teala, kalbinde birazcık O'nun sevgisi olanlara, kendi istediği doğrultuda yaşamayı nasib etsin. Günümüzde bu hayli zor. Avucunda ateş tutmak kadar...

    YanıtlaSil